Misyonumuz

            Kurumumuza getirilen tutuklu ve hükümlülerin toplumdan izole olmadan topluma yeniden kazandırılması için; kurumumuza giriş yaptıkları andan itibaren, idare ve gözlem kurulu denetiminde odalara yerleştirilmesi, sağlık ihtiyaçları, psikolojik rahatsızlıkları ve eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için kurumumuz uzman personeli tarafından birebir görüşülerek rehabilite hizmetlerini vermek. Kurumumuz bünyesinde gerçekleşen sağlık seminerleri, psikolojik grup çalışmaları, eğitim ve iyileştirme kursları, sosyal sportif ve kültürel faaliyetlere katılımları sağlamaktır.
            Tutuklu ve hükümlülerin sosyal destek almaları ve üretime katkıda bulunmaları için iş kolları açmak tutuklu ve hükümlülerin hem mesleklerini hem de sahip oldukları beceri ve yeteneklerini, sanatlarını koruyarak bu alanda gelişmelerini sağlamak veya yeni meslek ve sanatlar öğrenmelerini sağlayarak topluma yeniden kazandırmak.

 

 

Vizyonumuz

            Tüm tutuklu ve hükümlülerin çağdaş koşullarda toplumdan izole olmadan hem fiziksel hem ruhsal anlamda sağlıklı, mesleklerini ifa ederek hem kendisine hem de iş kollarında üretime yararlı bireyler olarak topluma kazandırmak.

 

 

 

 

Şanlıurfa 2 Nolu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2017 Tüm Hakları Saklıdır.
[Son Güncellenme Tarihi - 07.02.2017 ]
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.